Építészeti tervezés, műszaki ellenőrzés, energetikai tanúsítás.
+3670 3655 038 (H-P 8-17h)
Építészeti tervezés, műszaki ellenőrzés, energetikai tanúsítás.
+3670 3655 038 (H-P 8-17h)
Tudta, hogy nem kell passzív szemlélőnek lennie háza megtervezésénél? Tervei, vágyai felvázolásával segíthet a szakembernek, és aktívan közreműködhet az otthona megálmodásában. Ha azt szeretné, hogy újonnan épülő ingatlana ténylegesen passzoljon igényeihez és anyagi lehetőségeihez, nem árt, ha néhány szempontot mérlegel már az első megbeszélés előtt.
Nem arról van szó, hogy az építész nem tud iránymutatást nyújtani az ideális elosztást illetően, de az egyéni preferenciák jelentősen befolyásolják a négyzetméterek alakítását a családiház-tervek elkészítése során, figyelembe véve, mennyi és mekkora szoba kialakítása szükséges a családtagok számának, illetve kényelmi szempontjainak megfelelően.
Tipp: Vessen néhány pillantást az interneten és/vagy szaklapokban található, berendezést is feltüntető tervrajzokra! Ezek remek útmutatóul szolgálnak, mert segítségükkel könnyebb elképzelnünk, hogyan festene az adott helyiség élőben, saját bútorainkkal és berendezési tárgyainkkal, ezeket mérlegelve pedig módosíthatók a szobaméretek. Ugyanakkor lényeges, hogy merjünk elrugaszkodni a megszokottól, és elképzelésünket ne egy-két meglévő berendezési tárgyhoz igazodva alakítsuk ki.
Természetesen az otthon elsődleges célja az, hogy lakói komfortosan érezzék magukat benne, de ajánlatos némi figyelmet szentelni a berendezésnek is. Megtörténhet, hogy nagyméretű berendezési tárgyaknak kell helyet szorítani (pl. méretesebb sporteszközök, jakuzzi, rusztikus tömörfa bútorok).
Sokan hajlamosak a lázas tervezgetés közepette megfeledkezni a környezeti tényezőkről, mint a megvásárolt telek mérete, az ideális tájolás meghatározása (annak alapján például, hogy melyik helyiséget melyik napszakban érje napfény, mennyire zavaró az utcáról beszűrődő zaj), a telken lévő kert, gyümölcsfák vagy más növényállomány megőrzése stb. A felsoroltak együttesen és külön-külön is fontos szerepet játszanak a családi ház terveinek megalkotásában, amit már első körben fontos megvitatni a megbízott építész tervezővel.
Bátran mondja el vagy akár vesse papírra elképzeléseit, vágyait – minden megosztott információ segíti a tervező munkáját! Ügyfeleim néha azt gondolják, hogy az általuk készített rajz túl egyszerű, kezdetleges, ezért félve mutatják meg, de tapasztalatom szerint ezek a vázlatok sokat segíthetnek a megfelelő alaprajz kialakításában.
Amennyiben konkrét kérdéssel fordulna hozzánk, vagy csak szeretne több információhoz jutni a tervezéssel kapcsolatban, keressen minket bizalommal elérhetőségeink egyikén!
Segíthetünk Önnek is?
Építészmérnöki tervezés, tervezői művezetés és műszaki ellenőrzés, valamint épületenergetikai szaktanácsadás és energiatanúsítás.